Zef Kalaj
50%
Prodhim, distribucion, marketing shitje online, per filma, seriale, reklama, videoklipe dhe produkte te tjera audiovizuale.
There are 6,925 Metal Works businesses registered in Albania, of which 4,782 (69%) are currently active. Explore the full list, capital and employee leaders, geographic spread and survival trends below.
| Category | Value |
|---|---|
| Active | 4,782 |
| Closed | 2,143 |
| Category | Value |
|---|---|
| Person Fizik | 4,631 |
| SHPK | 2,181 |
| Shoqëri Aksionare | 49 |
| Dege/Zyre | 22 |
| Dege e shoqërisë së huaj | 14 |
| SHA | 12 |
| SHBR | 2 |
| E Thjeshte | 1 |
| Shoqëri me bashkeveprim reciprok | 1 |
| Shoqëri e Bashkëpunimit Bujqësor | 1 |
| Shoqeri e Thjeshte | 1 |
| SHBB | 1 |
| SHA me ofertë publike | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Tirane | 1,043 |
| Durres | 240 |
| Vlore | 125 |
| Elbasan | 92 |
| Fier | 86 |
| Kashar | 86 |
| Shkoder | 83 |
| Korçe | 64 |
| Vore | 55 |
| Lushnje | 55 |
What percentage of businesses registered each year are still active today
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 83.5% | 80.4% | 78% | 77.1% | 71.9% |
| 2008 | 80.7% | 77.6% | 76.6% | 75.2% | 68.2% |
| 2009 | 78% | 75.9% | 74.5% | 73% | 68.1% |
| 2010 | 81.1% | 78.3% | 75.5% | 71.7% | 68.6% |
| 2011 | 80.5% | 79.7% | 75.9% | 72.8% | 66.7% |
| 2012 | 75.8% | 74.6% | 72.3% | 69.1% | 65.6% |
| 2013 | 72.8% | 70.8% | 64.1% | 61.4% | 57.7% |
| 2014 | 74.8% | 71.8% | 69% | 65.6% | 60.4% |
| 2015 | 70% | 68.6% | 65.8% | 63.6% | 61.6% |
| 2016 | 77.5% | 70.6% | 67.8% | 65.7% | 63.4% |
| 2017 | 74.2% | 68% | 64% | 61% | — |
| 2018 | 75.7% | 73.5% | 70.6% | 66.3% | — |
| 2019 | 77.3% | 74.9% | 72.5% | 70.1% | — |
| 2020 | 77.6% | 71.4% | 69.6% | 69.3% | — |
| 2021 | 78.1% | 74.1% | 72.9% | 72.4% | — |
| 2022 | 75.3% | 71.8% | 71.5% | — | — |
| 2023 | 81.5% | 81.2% | 81.2% | — | — |
| 2024 | 86.2% | 86.2% | — | — | — |
| 2025 | 87.7% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
New registrations and closures over the last 24 months
| Month | Registrations | Closures |
|---|---|---|
| 11 | 25 | 2 |
| 12 | 17 | 3 |
| 01 | 20 | 2 |
| 02 | 22 | 2 |
| 03 | 30 | 5 |
| 04 | 26 | 3 |
| 05 | 27 | 3 |
| 06 | 22 | 0 |
| 07 | 29 | 5 |
| 08 | 23 | 3 |
| 09 | 34 | 3 |
| 10 | 32 | 5 |
| 11 | 8 | 2 |
| 12 | 27 | 4 |
| 01 | 28 | 1 |
| 02 | 27 | 0 |
| 03 | 28 | 3 |
| 04 | 29 | 4 |
| 05 | 19 | 1 |
| 06 | 32 | 3 |
| 07 | 14 | 0 |
| 08 | 23 | 0 |
| 09 | 31 | 1 |
| 10 | 30 | 0 |
| Business | Capital |
|---|---|
| 6,275,362,000 LEK ≈ 62,753,620 € | |
| 4,510,544,075 LEK ≈ 45,105,441 € | |
| 1,928,337,500 LEK ≈ 19,283,375 € | |
| 921,480,225 LEK ≈ 9,214,802 € | |
| 887,962,000 LEK ≈ 8,879,620 € | |
| 756,900,000 LEK ≈ 7,569,000 € | |
| 694,476,375 LEK ≈ 6,944,764 € | |
| 476,081,000 LEK ≈ 4,760,810 € |
Sectors whose businesses share owners with this sector
Where businesses in this sector are located
| Name | Value |
|---|---|
| Tirane | 1,043 |
| Durres | 240 |
| Vlore | 125 |
| Elbasan | 92 |
| Kashar | 86 |
| Fier | 86 |
| Shkoder | 83 |
| Korçe | 64 |
| Vore | 55 |
| Lushnje | 55 |
| Kavaje | 49 |
| Qender | 48 |
| Kamez | 42 |
| Fushe | 41 |
| Berat | 37 |
Latest businesses in this sector
50%
Prodhim, distribucion, marketing shitje online, per filma, seriale, reklama, videoklipe dhe produkte te tjera audiovizuale.
50%
Prodhimi dhe tregtia me shumice e fruta-perimeve (sera).
50%
Prodhim dhe tregtia me shumice e fruta - perimeve.
50%
Prodhim, tregtim i perimeve, agrumeve. Prodhim, grumbullim e bimeve medicinale. Prodhim dhe shitje fidanesh te bimeve medicinale.
| 413,912,349 LEK ≈ 4,139,123 € |
| 408,629,483 LEK ≈ 4,086,295 € |